Eszköz hozzáadása, szerkesztése, vagy törlése
A fizikai és logikai eszközök, valamint a SmartCenter belső összetevőit tudjuk itt menedzselni. Az elérhető eszközök a következők:
Kódoló eszköz
Ide tartoznak az IP-kamerák, az intelligens tabletek, videoszerverek, a DVR-ek és az NVR-ek. Közös tulajdonságuk, hogy képet vagy képeket továbbítanak az Ethernet hálózat felé.
Hozzáadáskor a SmartCenter lekérdezi a helyi hálózat alkalmas készülékeit, és azonnal felkínálja azokat egy gyors hozzáadás listában. Ekkor lehetőség nyílik több kamera és rögzítő egyidejű hozzáadására. Kézi hozzáadás esetén magunknak kell megadni a készülék IP-címét vagy domain nevét, illetve RTSP stream esetén az elérési utat.
A csatlakoztatás különleges formája az előkészített, avagy platform kapcsolat, amely a kamera vagy a rögzítő felől kezdeményezi a kapcsolatot a SmartCenter felé, a 2009-es porton keresztül. Ehhez a SmartCenternek kell az internet felől elérhetőnek lennie. Ilyenkor egy legfeljebb kilenc jegyű szám azonosítja a távoli kódoló eszközt.
A SmartCenter Lite verziójában a kézi hozzáadáskor NAT (felhő) alapú csatlakoztatásra is van lehetőség.
A hozzáadás és törlés opciókon túl egyéb lehetőségek is rendelkezésre állnak a kijelölt kódoló eszközökkel kapcsolatban.
Területválasztás
A kijelölt eszközök áthelyezhetők egy másik területre. A területek a Terület beállítása menüben hozhatók létre.
Transzferszerver kiválasztása
A kijelölt eszközök adatfolyamának kezelése rábízható egy másodlagos transzferszerverre. Az új szerver a Média transzfer szerver menüpontban adható hozzá a rendszerhez.
Tárolószerver kiválasztása
A helyi mentéseket kiszolgáló szerver kódoló eszközönként beállítható. A szerver a Tárolószerver menüpontban adható a rendszerhez.
Kamerák kötegelt frissítése
Az önállóan hozzáadott kamerák firmware-e csoportosan felfrissíthető a firmware tallózása után.
Rendszámfelismerő kamerák frissítése
A speciális, ANPR kamerák köteget frissítése végezhető el itt.
SOP kiválasztása
A rögzítőkhöz vagy azok kameráihoz akár egyenként is beállítható itt a riasztás esetén végrehajtandó
Cselekvési terv.
Dekóder
A tévéfalakat vezérlő dekóderek adhatók itt hozzá. A dekóderek csak akkor kerülnek online állapotba, miután a tévéfal beállításánál a dekódereket összekötjük egy logikai tévéfallal.
Riasztás gazdagép (csak a Professional verzióban elérhető)
Riasztóközpontok (pl.: Paradox EVO192) hálózati moduljának bekötéséhez itt kell megadni a modul IP-címét és portját.
Felvétel után a riasztórendszer zónáinak alapértelmezetten Zóna1, Zóna2 stb. nevei módosíthatók, átírhatók.
A hozzáadott riasztórendszer állapota és a riasztások eseményvezérlése a
Riasztórendszer menüpontban érhető el.
Beléptető rendszer (csak a Professional verzióban elérhető)
Beléptetőrendszerek hozzáadása végezhető el itt.
LED megjelenítő
Jelenleg üzemen kívül.
Tárolószerver
Ide kerülnek azok az erőforrások, amelyek a távoli rögzítőkön kívül a SmartCenterben ütemezett és eseményvezérelt felvételeket őrzik. Új szerver felvételekor a szerver rögzítésre szánt partícióit ki kell választani. Több tárolószerver esetén a kódoló eszközök felvételelkor ki lehet választani, hogy melyik tárolószerveren történjen a tárolás. A már felvett kódoló eszközökön módosítással lehet az aktuális tárolószervert megváltoztatni.
Szoftveres tárolószervert a SmartCenter másik PC-re történő telepítéséverl lehet hozzáadni a rendszerhez. Hozzáadás előtt az új tárolószervert le kell választani a SmartCenter másodpéldányát futtató PC-n.
A felvett tárolószerver csak akkor tud videót tárolni, ha a beállításakor egy vagy több partíciója ki lett jelölve.
A kezelő által készített pillanatképek és videók helyét nem itt, hanem a Helyi Konfiguráció menüben a
Felvétel és pillanatfelvétel beállítása menüpontban kell beállítani.
Média transzfer szerver
Nagy kameraszám és több telephely esetén a videostreameket összefogó transzferszerverből is lehet többet használni. Ehhez előbb a másik PC-re installált szervert le kell választani a telepített szerverről. A kódolóeszközökön a tárolószerverhez hasonló módon lehet beállítani, hogy melyik transzferszervert használják a videostream továbbításához.
Beléptető szerver
Nagy számú beléptetőrendszer és riasztórendszer csatlakoztatása esetén a beléptető szerver is bővíthető több PC és szerver installálásával. A bővítés a transzferszerver és a tárolószervernél leírtak szerint történik. A csatlakoztatott beléptetőrendszerek és riasztórendszerek felvételekor vagy módosításakor meghatározható, hogy melyik telepített beléptető szervert használják.
Riasztás szerver
Itt kapcsolható le a másodlagos telepítésű SmartCenter riasztásszervere.
TV-fal szerver
Nagy rendszerek esetén szükség lehet több helyszínen is tévéfalra. Esetenként célszerűbb egy helyi PC-n futtatni a helyi streamekhez a kiszolgáló szervereket. A szerverek installálása és a bővítés a transzferszerver és a tárolószervernél leírtak szerint történik.
Készülék beállítása
A kódoló eszközök (IP-kamera, DVR, NVR, Tablet, Videoszerver) egyedi és az általános használathoz elengedhetetlen beállításai érhetők el itt. Egyes beállítható funkciók csak a készü-lék saját felületén érhetők el.
Készülék beállítása
A kódoló eszközök (IP-kamera, DVR, NVR, Tablet, Videoszerver) egyedi és az általános használathoz elengedhetetlen beállításai érhetők el itt. Egyes beállítható funkciók csak a készü-lék saját felületén érhetők el.
Egy száz kamerás rendszerben a 10x10-es képernyőosztásra például egyenként is ráhúzhatjuk kamerákat, de egyetlen lépésben is megjeleníthetjük az összes kamerát, ha van egy „Összes kamera” területünk. Ha ez a terület több alterületet tartalmaz, akkor választhatunk, hogy az egész struktúrát húzzuk a nézetre, vagy csak egy alsóbb szintet, például az „Összes kamera” egyik „húsz kamera” nevű területét, amely a százból húszat tartalmaz.
Kameracsoport beállítása
A kameracsoportok a már felvett kódoló eszközök csatornáiból és a kamerákból képeznek csoportokat. A csoportok a területhez hasonló módon egymásba ágyazhatók.
A kameracsoportok célja az egyetlen ablakba kitett kameraképek léptetése. Ennek tempóját a csoport szerkesztésekor adhatjuk meg.
Egy kameracsoport csak egy ablakban használható fel.
Tipp: A kameracsoportot ne húzással tegyük az élőkép ablakába, hanem kattintsunk az ablakra, majd kattintsunk a kameracsoportra. Ezután indítsuk el a léptetést a csoport nevétől jobbra lévő körkörös ikonra kattintva.